Шукати в цьому блозі

середа, 15 січня 2014 р.

«Ювілей Шевченка нас єднає»

2014 рік надзвичайно відповідальний для української громади, адже Указом Президента України він проголошений Роком Тараса Шевченка. У зв’язку з цим на теренах Олександрійщини розпорядженням голови РДА Віталієм Згамою визначено ряд заходів, які проходитимуть у кожному куточку району. Одна з таких зустрічей пройшла сьогодні в районній бібліотеці, де в дружньому колі за круглим столом зібралися представники влади, культури, освіти, громадськості, творчих кіл району.

Відкрила захід заступник голови РДА Ольга Анісімова-Шило, яка відзначила, що ювілей Шевченка – дуже важливий для консолідації суспільства, адже його постать об’єднуюча для всіх українців і не лише.
- Світ визнав Тараса Григоровича великим поетом, у зв’язку з чим в США, Канаді, Італії, Бразилії, Аргентині йому зведені пам’ятники. Тому я вважаю нашим прямим обов’язком цю знаменну дату зустріти гідно, із залученням максимально можливої кількості мешканців, адже і Президент України Віктор Янукович наголошує: «Підготовка до 200-річчя від дня народження Шевченка має бути всенародним рухом, який би продемонстрував єдність влади і громадянського суспільства», - підсумувала заступник голови РДА.
Цікаво та тепло, переплітаючи свою розповідь поетичними рядками Т.Г. Шевченка, виступила директор централізованої бібліотечної системи Надія Чуянова. Вона розповіла, що у вересні минулого року бібліотекарі району їздили в місто Канів, де вклонилися могилі Шевченка та побували у реставрованому музеї. А у лютому-березні поточного року планується проведення загальносистемного Шевченківського читання «Прочитаймо разом Кобзаря», цикл мультимедійних презентацій «Пам’ятники – музеї Т.Г.Шевченка в країнах світу». Поміж всієї важливої інформації вона зазначила, що старшому поколінню необхідно донести любов до рідної землі та українського поета в дитячі серця та їхню свідомість.

Як це зробити більш детально розповіла заслужений вчитель України із 40-річним стажем, вчитель-методист вищої категорії, яка викладає українську мову та літературу у Новопразькому НВК, Лідія Колоярцева. Саме вона переповідає новопразьким учням життєвий шлях Великого Кобзаря, його поезії та твори і робить це у цікавій для дітей формі. А коли у школі відзначаються Шевченківські дні, то окрім всіх заходів та занять, біля портрета Шевченка кладуть чистий зошит, куди кожна дитина може записати свої думки про славного поета. Найцікавіші із записів Лідія Кирилівна зачитала під час круглого столу.

До дискусії долучилися й інші прихильники Шевченка. Зокрема, поет-пісняр з Андріївки Григорій Клименко зачитав власного вірша про видатного Кобзаря, який був написаний ще десять років тому. А головний спеціаліст відділу культури і туризму Альона Гончаренко поділилася інформацією щодо підготовки та відзначення у районі у 2014 році заходів з нагоди 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Найголовніше зібрання проходитиме в селі Попельнасте біля відреставрованого пам’ятника Т.Г. Шевченка.
Підсумовуючи зустріч, Ольга Іванівна Анісімова-Шило відзначила, що Президент України закликає широко залучати молодь та дітей до участі у відзначенні визначної події у житті українців.

Немає коментарів:

Дописати коментар