Шукати в цьому блозі

вівторок, 28 січня 2014 р.

        22 січня 2014 року Україна зустрічає  день своєї Соборності.
       Історичний урок у святковий день зібрав школярів 7-9 класів Добронадіївської ЗШ у затишному приміщенні, де були на жовто-блакитному тлі карта України, історична довідка, вислови видатних людей, калина, колоски пшениці, волошки на вишитих рушниках, обереги, найкращі книги з історії України на чільному місці.
      Присутні полинули історичною стежкою  у далекий 1919 рік, коли український народ виявив  волю об′єднати дві республіки – ЗУНР та УНР у єдину державу.
     22 січня увійшло в історію, як день злуки, день Соборності. Здійснилася багатовічна мрія народу – бути разом. Злилися воєдино віками розділені частини України: Галичина, Буковина, Закарпаття, Придніпрянська Україна.
      Організатори уроку нагадали і про те, як 21 січня 1990 року, з нагоди дня Соборності , живий ланцюг людей  простягнувся із заходу на схід. Від Івано-Франківська до Києва стояли люди, міцно тримаючись за руки. Пліч-о пліч – громадяни України.  А відповідно до Указу Президента України  від  21 січня  1999року,  день проголошення соборності України став державним святом.
      Зустріч оживляли поетичні рядки про Україну, рідний народ та пісні «Патріоти України», «Миру Україні», під акомпонемент учителя музики Пєшко І. В.  Завідуюча бібліотекою – філією  Л. Якимчук презентувала книжкову виставку: "Соборна мати- Україна  - одна на всіх, як оберіг". Цікаво пройшла  вікторина: " Моя країна – Україна". Діти активно відповідали на запитання, показали  гарні знання.
      Цього зимового, холодного дня  душі присутніх зігріла тепла атмосфера зустрічі, яка завершилася словами:
І в цей рік ми бажаємо своїй державі:
Розквітай, прекрасна Україно,
Рідна земле, матінко моя,
Хай  лунає  пісня  солов′їна,

Пісня  неповторная  твоя!
Немає коментарів:

Дописати коментар