Шукати в цьому блозі

вівторок, 19 листопада 2013 р.

Активна громада - важливий фактор розвитку територій

Останнім часом на обласному та районному рівнях активно обговорюється питання налагодження ефективної взаємодії громадських організацій з органами місцевої влади, на чому наполягає і Президент України Віктор Янукович.
13 листопада 2013р. в приміщенні центральної районної бібліотеки відбувся ще один захід, присвячений цій темі.

Цього дня за круглим столом зібралися члени громадської ради та громадських організацій, які діють в Олександрійському районі, а також представники влади - заступник голови райдержадміністрації Ольга Анісімова–Шило, керівник апарату Сергій Макаренко, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Тетяна Павук.


На початку Ольга Анісімова–Шило відзначила, що у нашому районі останнім часом відслідковується тісна співпраця органів влади, а саме районної ради та райдержадміністрації із громадською радою, що є надзвичайно позитивним показником зрушень у забезпеченні участі громадськості у формуванні місцевої політики. «Сьогодні завдання Президента України місцевій владі – створення комфортних умов для ефективного громадського контролю за діяльністю влади усіх рівнів і у нас ці завдання виконуються», – підкреслила Ольга Іванівна.

Голова громадської ради Володимир Ткаченко розповів про роботу організації, окреслив головні її напрямки, а також поділився враженнями від зустрічі з головою облдержадміністрації Андрієм Ніколаєнком, на якій наш район представляв він та голова райдержадміністрації Віталій Згама. Загалом, на форумі йшлося про налагодження конструктивної взаємодії між облдержадміністрацією та громадськими радами. Крім того, було запропоновано та підтримано ідею створити раду громадських рад при органах виконавчої влади, які діють на території нашої області. Це буде не просто ще один консультативно-дорадчий орган, а об'єднання громадських лідерів, які володіють ситуацією та в курсі справ тих проблемних питань, які виникають на територіях. Того дня делегати району взяли участь у обговоренні цього питання на обласному телебаченні. Вже безпосередньо спілкуючись з головою громадської ради, Віталій Згама висловив побажання розширити громадську раду, щоб вона більш активно працювала на теренах Олександрійщини.

Одне із головних питань, яке останнім часом активно обговорюється серед громади - проект концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. З цього приводу до слова запросили Ізмайлівського сільського голову Миколу Сироватку. Він розповів про те, що громади сільських та селищних рад активно долучаються до різноманітних проектів, які втілюються на територіях. Односельці висловлюють свої думки з приводу і самої реформи. Кожен із жителів сприймає її по різному і наше завдання - роз’яснити людям про особливості реформування місцевого самоврядування.Перед учасниками круглого столу виступили: голова ради районної організації ветеранів України Олександр Голуб, президент ОРБІКЦ Тетяна Шоколова, також досвідом роботи ОГІЦ поділилася Надія Чуянова.
Варто зазначити, що діяльність громадських рад району завжди висвітлюється на сайті райдержадміністрацій та у ЗМІ. ЇЇ члени постійно виступають з власної ініціативи, висловлюючи свої пропозиції щодо вирішення будь-яких проблем і їхні зауваження завжди сприймаються та беруться до уваги районною владою.

Немає коментарів:

Дописати коментар