Шукати в цьому блозі

середа, 30 жовтня 2013 р.

ВІДЕОМЕСЕДЖ З БІБЛІОТЕКИ


Щоб змінити традиційне поняття подачі бібліотечної інформації, в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського впроваджено нову послугу «Відеомеседж з бібліотеки», яка стала можливою завдяки отриманій комп’ютерній техніці за участь в конкурсі програми «Бібліоміст» з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернет.
Це новий стиль інформування, що дає можливість отримати користувачам бібліотеки за кілька хвилин  інформацію у форматі відео-листа, а бібліотека в свою чергу, використовуючи наявні ресурси, має  можливість довести свою інформаційну спроможність.
Відео-листи - це ідеальний  індивідуальний спосіб комунікації, значно перевершує по ефективності телефонні дзвінки або чорно-білі текстові електронні листи.
Відправляти відео - листи дозволяє відеокоммунікаційна платформа Talk Fusion, яка має тисячі готових шаблонів відео-листів, доступних на декількох мовах, дозволяє вибрати необхідне оформлення для будь-якої події.
Найбільша перевага відео-листів полягає в тому, що вони доступні 24 години на добу, з будь-якого місця, як для бібліотеки, так і для її користувачів, тому і відео інформування здійснюється так само цілодобово.
Переглянувши відео в своїй електронній скриньці, користувач, якщо воно йому сподобалося, має змогу сам переслати його своїм знайомим, друзям, рідним, колегам. Бібліотека ж, в свою чергу, отримує звіт про перегляд відео всіх користувачів. Це дає змогу визначити популярність послуги, зокрема, від слідкувати кількість переглядів та поповнити базу користувачів послуги «Відеомеседж з бібліотеки».
Послугу «Відеомеседж з бібліотеки» читачі отримують в таких опціях:      
- «Відеомеседж: Новини в об’єктиві бібліотеки» - відео-огляди нових періодичних видань: найцікавіші події тижня, що минув, за матеріалами періодичних видань, що передплачує бібліотека. 
- Відеомеседж «Fashion-читання» - огляд наймодніших, найхітовіших, найновіших книг, презентація книг у вигляді живих анотацій, буктрейлерів бібліотеки. Тематика оглядів широка: це і нові художні твори сучасних авторів, пізнавальні видання для дітей та дорослих або література для дозвілля. Бібліотека вже створила декілька бук трейлерів: Буктрейлер на книгу Кузьми Скрябіна «Я, Побєда і Берлін»,  Буктрейлер на книгу Марії Матіос «Армагедон вже відбувся» та інш. та розіслала на електронні скриньки користувачів бібліотеки та бібліотек-філій району.
- Відеомеседж «Бібліорепортаж з місця події» - відео-листи про актуальні події, про цікаві заходи, що відбулися. Так, в бібліотеці було записано відео про відкриття і роботу Центру адміністративних послуг Олександрійської районної державної адміністрації. Керівник Центру, Олександр Лисенко зазначив: «Завдяки послузі «Відеомеседж..» практично всі жителі району знають, що відтепер майже будь-яку довідку чи свідоцтво вони зможуть отримати в одному місці, адже з жовтня розпочав роботу районний центр надання адміністративних послуг, де діє принцип «єдиного вікна», коли прийом документів та видача результату адміністративної послуги здійснюється адміністратором центру. Ми дуже вдячні і плануємо співпрацювати надалі». Створений відео-лист бібліотека надіслала на електронні скриньки 19 сільським радам району та бібліотекам-філіям.
- Відеомеседж для активних людей «Ні дня без свята!» - відео-анонси заходів бібліотеки. Далеко не всіх учасників заходів бібліотеки влаштовує роль пасивного глядача – вони  хочуть не спостерігати, а брати участь, стати учасником цікавого життя в бібліотеці, залучитись до світу прекрасного, розкрити свої таланти. Це свого роду запрошення прийняти участь в заході, в його підготовці та  проведенні.
- Нова індивідуальна послуга для користувачів бібліотеки «Відео - звістка» вносить не лише новизну в задоволення потреб користувачів, а й приносить користь бібліотеці, адже вона розширила репертуар послуг бібліотеки. За певну плату користувачі бібліотеки мають змогу надіслати відео-листи рідним, друзям, знайомим, колегам (вітання з днем народження, запрошення, звернення, нагадування, повідомлення, висловлення подяки).
Послугу «Відеомеседж з бібліотеки» передбачається підтримувати і розвивати.


1 коментар: