Шукати в цьому блозі

середа, 20 лютого 2013 р.

Народна школа діє.


Найдорожче для кожної людини - це її здоров'я. Все, кажуть, можна купити, а здоров'я не купиш ні за які гроші, його потрібно берегти.
В минулому році в житті селища Нова Прага відбулася подія, яка привернула увагу багатьох її мешканців. Це відкриття Вищої народної школи,  мета якої - не залишити на самоті людину, яка опинилася поза трудовим колективом, відійшла від активного життя суспільства і залишається сам-на-сам зі своїми проблемами, хворобами, а запросити на навчання, на спілкування, обмін думками.  Найпопулярнішим  став  факультет «Здоровий спосіб життя».
За підсумками попередньо проведеного анкетування, жителі селища визначили одну із тем, яка найбільше зацікавила - профілактика та  збереження власного здоров'я. І вже декілька місяців збираються слухачі в Новопразькій центральній бібліотеці, щоб поглибити свої знання на факультеті "Здоровий спосіб життя".
Вивчено не одну тему: збереження зору, зміцнення імунітету, ранкова гімнастика, самомасаж та ін. Серед слухачів є чимало людей зрілого віку, яким не завжди можна займатися фізичною роботою. Це гіпертоніки та метеозалежні люди. Тому потрібно контролювати тиск, стежити за самопочуттям. І дуже доречною була згода директора районної лікарняної каси Крівця А,С., щодо надання  нашій школі матеріальної допомоги.
Анатолій Степанович не один рік  очолює цю благодійну організацію. Вона налічує більше 200 чоловік односельців. Серед них - працівники культури, освіти, медицини, органів місцевого самоврядування, агропрому. Кожного місяця отримують допомогу 10 - 16 новопразьців, тому дуже приємно, що відвідувачі народної школи отримали подарунки від лікарняної каси - тонометр та аптечку першої допомоги.

Жителі селища  щиро вдячні директору благодійної організації Крівцю А.С. за розуміння і підтримку розпочатої справи.
"Не хлібом єдиним живе людина"- любить повторювати одна із слухачок Пасічна Т.С. Бо наша школа об'єднує і згуртовує тих, хто хоче знайти місце для теплого спілкування, товаришування, обміну досвідом. Пізнавати нове і цікаве, а головне - зуміти допомогти собі і іншим - ось  основна ціль Вищої народної школи.
                    
Бутко Л.В.,завідуюча Новопразькою центральною бібліотекою,
Зубова В.С., слухачка школи.

Немає коментарів:

Дописати коментар